Mojito

Objevte Tajemství Mojita: Nápoj Karibiku oblíbený kapitánem Morganem

Když si představíte Karibik, co Vás jako první napadne? Možná bílá pláž, palmy s kokosy a osvěžující nápoj v ruce. A právě tento nápoj, Mojito, má hluboké kořeny v historii a kultuře Karibiku.

Historie a Původ:

Mojito není jen obyčejný koktejl; je symbolem ztělesňujícím ducha Karibiku. Předpokládá se, že jeho kořeny sahají až do barvitých uliček Havany, kde se tento osvěžující nápoj stal oblíbeným mezi místními a námořníky. Legenda praví, že Kapitán Morgan, slavný bukanýr a dobrodruh, si Mojito oblíbil při svých dobrodružstvích na Karibiku.

Složení a Chuť:   Mojito

Každé dobré Mojito se skládá z pěti základních ingrediencí, které společně vytvářejí nezaměnitelnou chuť Karibiku. Světlý rum, limetky, cukr, sodovka a máta - tyto ingredience se navzájem doplňují a vytvářejí osvěžující zážitek, který je esencí tropického ráje.

Recept s Kapitána Morgana:

I když klasický recept na Mojito využívá světlý rum, můžete se odvážně řídit stopami Kapitána Morgana a svůj nápoj obohatit o kapku Captain Morgan Original Spiced Gold. Tato malá změna dodá vašemu Mojitu jedinečnou a lahodnou chuť, která vám připomene vůni a atmosféru Karibiku.

Závěr:

Mojito není jen obyčejný koktejl; je to cesta na tropický ostrov plný dobrodružství a osvěžení. Tak si připravte své oblíbené Mojito, představte si že sedíte pod palmou a nechte se unést do světa Karibiku. A nezapomeňte přidat kapku Kapitána Morgana pro ten pravý karibský zážitek!

Co budete potřebovat na jeden drink:
40 ml Captain Morgan White Rum
2 Lžíce třtinový cukr
7 kusů Lístků máty
2 kusy Dílky limetky
Drcený led
po okraj Sodovka
Snítka máty na ozdobu

Příprava Oslnivého Mojita ( postup ):

1. Připravte Mátu: Rozetřete lístky máty v dlaních, aby se uvolnilo její aromatické aroma, a položte je na dno vysoké sklenice.

2. Přidejte Limetku: Nakrájejte limetku na kousky a umístěte je na mátu ve sklenici.

3. Třtinový cukr: zasypte mátu a limetku 2 lžícemi třtinového cukru a vše důkladně promněte muddlerem, aby se chutě propojily. 

4. Led: Naplňte sklenici třemi čtvrtinami drceným ledem. Použití drceného ledu je klíčové pro optimální chuť.

5. Přidejte Rum a Sodovku: Nalijte Captain Morgan White Rum a sodovku do sklenice. Důkladně promíchejte.

6. Dokončení: Doplňte sklenici dalším drceným ledem a ozdobte ji snítkou máty pro dokonalý zážitek.

Teď jste připraveni si vychutnat osvěžující a lahodné Mojito, které vám přinese chuť Karibiku přímo do vaší sklenice!