Novinky

Cuba Libre

Cuba Libre: Více než jen rum s colou - Přípitek svobodě!

Cuba Libre, španělsky "Svobodná Kuba", není jen osvěžující a snadno připravitelný drink. Je to koktejl s historií, připomínka bouřlivých časů a oslava svobody.

Putování do minulosti s každým douškem

Původ Cuba Libre se datuje do počátků 20. století, konkrétně do období španělsko-americké války. Po vítězství Američanů a následném osvobození Kuby od španělské nadvlády propukly v Havaně oslavy. V místních barech se američtí vojáci rozhodli spojit své zásoby rumu, typického kubánského nápoje, s Coca-Colou, tehdy novým americkým nápojem. Zvedli sklenice a zvolali "Cuba Libre!" ("Free Cuba!"), čímž dali vzniknout legendárnímu drinku.

Cuba Libre dnes: Jednoduchý recept na doma

Ať už si chcete připomenout historii, nebo si prostě vychutnat osvěžující chuť, Cuba Libre je skvělou volbou. Na jeho přípravu nepotřebujete žádné speciální barmanské vybavení. Stačí vám pár základních ingrediencí a pár minut vašeho času.  

Ingredience:

40-50 ml světlého rumu (populární značky jsou Bacardi a Havana Club)   Cuba Libre
100-120 ml Coca-Coly
Šťáva z půlky limety (čerstvě vymačkaná)
Limetový klínek na ozdobení
Led

Postup:

1. Naplňte vysokou sklenici typu "highball" ledovými kostkami.
2. Vymačkněte do sklenice šťávu z limety.
3. Přidejte rum.
4. Dolejte Coca-Colou.
5. Ozdobte limetovým klínkem.

Tipy pro dokonalý Cuba Libre:

Pro výraznější chuť můžete limetový klínek před vložením do sklenice zmáčknout mezi prsty, aby pustil šťávu a aroma.
Pokud nemáte rádi příliš sladké drinky, můžete množství Coca-Coly trochu omezit nebo použít light verzi. 

Pro extra osvěžení ozdobte drink lístkem máty.

Ať už si svůj Cuba Libre vychutnáte doma s přáteli nebo na baru při společenském setkání, nezapomeňte na jeho zajímavou historii. Na každý pád, "¡Salud" (Na zdraví!) a "¡Cuba Libre!"

Mojito

Objevte Tajemství Mojita: Nápoj Karibiku oblíbený kapitánem Morganem

Když si představíte Karibik, co Vás jako první napadne? Možná bílá pláž, palmy s kokosy a osvěžující nápoj v ruce. A právě tento nápoj, Mojito, má hluboké kořeny v historii a kultuře Karibiku.

Historie a Původ:

Mojito není jen obyčejný koktejl; je symbolem ztělesňujícím ducha Karibiku. Předpokládá se, že jeho kořeny sahají až do barvitých uliček Havany, kde se tento osvěžující nápoj stal oblíbeným mezi místními a námořníky. Legenda praví, že Kapitán Morgan, slavný bukanýr a dobrodruh, si Mojito oblíbil při svých dobrodružstvích na Karibiku.

Složení a Chuť:   Mojito

Každé dobré Mojito se skládá z pěti základních ingrediencí, které společně vytvářejí nezaměnitelnou chuť Karibiku. Světlý rum, limetky, cukr, sodovka a máta - tyto ingredience se navzájem doplňují a vytvářejí osvěžující zážitek, který je esencí tropického ráje.

Recept s Kapitána Morgana:

I když klasický recept na Mojito využívá světlý rum, můžete se odvážně řídit stopami Kapitána Morgana a svůj nápoj obohatit o kapku Captain Morgan Original Spiced Gold. Tato malá změna dodá vašemu Mojitu jedinečnou a lahodnou chuť, která vám připomene vůni a atmosféru Karibiku.

Závěr:

Mojito není jen obyčejný koktejl; je to cesta na tropický ostrov plný dobrodružství a osvěžení. Tak si připravte své oblíbené Mojito, představte si že sedíte pod palmou a nechte se unést do světa Karibiku. A nezapomeňte přidat kapku Kapitána Morgana pro ten pravý karibský zážitek!

Co budete potřebovat na jeden drink:
40 ml Captain Morgan White Rum
2 Lžíce třtinový cukr
7 kusů Lístků máty
2 kusy Dílky limetky
Drcený led
po okraj Sodovka
Snítka máty na ozdobu

Příprava Oslnivého Mojita ( postup ):

1. Připravte Mátu: Rozetřete lístky máty v dlaních, aby se uvolnilo její aromatické aroma, a položte je na dno vysoké sklenice.

2. Přidejte Limetku: Nakrájejte limetku na kousky a umístěte je na mátu ve sklenici.

3. Třtinový cukr: zasypte mátu a limetku 2 lžícemi třtinového cukru a vše důkladně promněte muddlerem, aby se chutě propojily. 

4. Led: Naplňte sklenici třemi čtvrtinami drceným ledem. Použití drceného ledu je klíčové pro optimální chuť.

5. Přidejte Rum a Sodovku: Nalijte Captain Morgan White Rum a sodovku do sklenice. Důkladně promíchejte.

6. Dokončení: Doplňte sklenici dalším drceným ledem a ozdobte ji snítkou máty pro dokonalý zážitek.

Teď jste připraveni si vychutnat osvěžující a lahodné Mojito, které vám přinese chuť Karibiku přímo do vaší sklenice!

Captain Morgan & Cola

Captain Morgan Original Spiced Gold & Cola  není jen obyčejný rum s colou. Tato oblíbená delikatesa kapitána Morgana je doslova nabitá dokonalou kombinací voňavých přírodních látek z nápoje Captain Morgan Original Spiced Gold a lahodné vanilkové chuti ledově vychlazené Coca Coly.

cm_cs_captain_cola

Tento nápoj, známý spíše jako Cuba Libre, se poprvé objevil na slunných březích Karibiku někdy na začátku 20. století. Skromná směs rumu a coly, která si získala velkou popularitu na Kubě, se dnes těší oblibě po celém světě díky svým jednoduchým ingrediencím a snadnému receptu, který zvládne každý bukanýr i větrný mořský vlk.

Pokud chcete připravit skvělou směs Captain Morgan a coly, stačí si pamatovat jednoduché pravidlo: vždy dodržujte poměr 2,5 dílu coly na 1 díl Captain Morgan. Pro ještě lepší chuť si limetku před vložením do nápoje jednou zmáčkněte.

Co budete potřebovat na jeden drink:

40 ml Captain Morgan Original Spiced Gold
150 ml Coca Cola nebo Vanilla Coca Cola
1 dílek limetky
Spoustu ledu

POSTUP:
1. Naplňte sklenici velkým množstvím ledu.
2. Nalijte do sklenice Captain Morgan Original Spiced Gold a Coca Colu nebo Coca Colu Vanilla.
3. Promíchejte a ozdobte dílkem limetky.

 

 

 

 

 

 

 

Náramky z Chirurgické Oceli s gravírováním: Elegance, Trvanlivost a Osobní Dotek

Náramky z chirurgické oceli nejenom zaujmou svou jedinečnou estetikou, ale také nabízejí trvanlivost a odolnost, která je pro mnohé zákazníky klíčová. Pokud hledáte elegantní doplněk, který vydrží a zároveň může nést osobní vzkaz, náramky z chirurgické oceli s možností gravírování jsou tou pravou volbou.

roman

1. Elegance a Styl:
Náramky z chirurgické oceli mají jedinečný lesk a eleganci, které dodávají vašemu zápěstí sofistikovaný vzhled. Díky preciznímu zpracování a moderním designům jsou těmito náramky snadno zachytitelné veškeré módní trendy.

2. Trvanlivost a Odolnost:
Chirurgická ocel je známá svou odolností proti korozi a poškrábání. To znamená, že váš náramek si udrží svůj původní vzhled i po letech každodenního nošení.

3. Možnost Gravírování:
Možnost gravírování přidává do tohoto klenotu osobní rozměr. Můžete si vybrat jméno, data, citát nebo jakýkoliv jiný významný vzkaz, který má pro vás osobní hodnotu. Gravírování umožňuje vytvořit jedinečný kousek, který bude výjimečně váš.

4. Výběr Pro Každého:
Náramky z chirurgické oceli jsou k dispozici v různých stylech, od tenkých a jemných designů po širší a výraznější kousky. Bez ohledu na váš osobní vkus najdete náramek, který bude odpovídat vašemu stylu.

5. Perfektní Dárek:
Díky možnosti gravírování jsou tyto náramky vynikajícím dárkem pro různé příležitosti. Můžete je darovat k narozeninám, výročí, Valentýnu nebo jiným významným okamžikům. Personalizovaný náramek je vždy ceněným dárkem.

Náramky z chirurgické oceli s možností gravírování nejsou pouze šperkem. Jsou to památníky, které nesou vaše příběhy a vzpomínky. Kombinují eleganci, trvanlivost a osobní význam, což z nich dělá jedinečný doplněk do každodenního života. Vyberte si ten pravý náramek pro sebe nebo pro svou milovanou osobu a nosíte s sebou nejenom krásný šperk, ale také osobní příběh.

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem